Tárgyi erőforrásaink

Óvodánk tárgyi felszereltsége országos szinten is átlagon felüli. A gyermekeknek olyan játékeszközöket biztosítunk, amelyek motiváló hatásúak, gazdagítják képzeletvilágukat, segítik az elmélyült játék kialakulását, a játék sokoldalú fejlesztő hatását kiváltják. Három csoportunkban galéria várja a gyermekeket. A csoportszobán kívül a teakonyha is lehetőséget ad a tapasztalatszerzésre, a mindennapi élet tevékenységeinek gyakorlására. Óvodai könyvtárunk nyitott gyermek és felnőtt számára egyaránt. Törekszünk arra, hogy környezetünk esztétikája örömteli érzést váltson ki az ide belépő gyermekekből és felnőttekből, ezzel megteremtve az óvodai nevelésünkhöz szükséges barátságos, családias, nyugodt légkört. Gyermekeink mozgásigényének kielégítéséhez tágas tornaszobánk gondosan összeválogatott gazdag felszerelésének kipróbálásával tudunk hozzá járulni. Tágas udvarunk változatos tevékenységet biztosító eszközeivel, árnyas fáival, növényeivel „gyermekparadicsomot” biztosítunk a hozzánk járó apróságoknak. Itt gyakorolhatják a közlekedési eszközök használatát. A természet megfigyelését, védelmét segíti a veteményeskert, virágoskert, sziklakert és a tó gondozása.